نحوه صدور کارت سلامت رانندگان

 

یکی از ملزومات رانندگی وسایل نقلیه مسافر بری و حمل بار برون شهری داشتن کارت سلامت رانندگان می باشد.
داشتن این کارت به معنی سلامت راننده  جهت حضور در جاده های برون شهری می باشد.
با توجه به اینکه رانندگی در جاده ها همیشه مخاطرات جدی را به همراه دارد و آمار آسیب و مرگ و میر بالایی به خصوص در کشور ما دارد، راننده باید از سلامت کافی که در دستورالعمل صادر شده توسط وزارت بهداشت مشخص شده است برخوردار باشند.

جهت صدور کارت سلامت رانندگان، این افراد باید به مراکز تخصصی طب کار واجد شرایط مراجعه کنند و پس از تشکیل پرونده در کلاس های آموزشی در مورد مباحث پایه شناسایی و درمان بیماری های مختلف شرکت نمایند، پس از گذراندن این کلاس ها، آزمایشات و معاینات طب کار مورد نیاز با توجه به شرایط سنی و میزان سلامت رانندگان که در پست قبل در مورد آن به صورت کامل توضیح داده شد انجام می گیرد.

سپس نتایج آن از طریق نرم افزار جامع اینترنتی که توسط راهداری تعبیه گردیده است  وارد سامانه راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور می شود. پس از طی این مراحل در صورتی که راننده تمامی مراحل گفته شده را موفقیت پشت سر بگذارد کارت سلامت رانندگان برای وی صادر می گردد.

لازم به ذکر است، طبق تجربیات مرکز تخصصی طب کار سروش سلامت انجام معاینات صدور کارت سلامت نتایج بسیار مفیدی را به همراه داشته است، تعدادی از رانندگان از وجود یکسری بیماری های کوچک که در این معاینات مشخص شده اند بی خبر بوده اند و از آن پس با روش های درمانی بسیار ساده از جدی شدن بیماری جلوگیری کرده و به سادگی آن را درمان کرده اند، لذا طب کار رانندگان کمک شایانی به سلامت فردی و عمومی جامعه و افراد حاضر در جاده ها می نماید، رانندگان از وضعیت سلامت جسمی و روحی خود و راهکارهای درمانی آن کاملا مطلع می شوند و در نتیجه باعث حفظ امنیت جانی که مهمترین سرمایه انسان است و همچنین امنیت مالی که اقتصاد کشور بر آن استوار است می شود.

برای اطلاع از آخرین اخبار و قوانین مربوط به طب کار و معاینات و آزمایشات شغلی و پرسنلی خود صفحه ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

آدرس

تهران: خیابان آزادی، بعد از متروی شادمان، ابتدای خیابان شادمهر(شادمان)، ساختمان شادمهر پلاک 1، طبقه 3، واحد 3

بندرعباس: نرسیده به سه راه جهانبار، بلوار دانشمند(سورو)، طبقه فوقانی بانک ملی

تلفن مرکز تهران: 66159174 021

تلفن مرکز بندرعباس: 07633548286

به خبرنامه مرکز طب کار بپیوندید

اطلاع از آخرین اخبار و قوانین طب کار و معاینات شغلی پرسنل

صفحه ما در شبکه های اجتماعی

به روزترین مطالب در زمینه طب کار و معاینات شغلی و پرسنلی